upk kmita1

Za nami I runda cyklu zawodów Grand Prix Polskiego Związku Triatlonu w Aquathlonie – Rzeszów 2024. Nasi młodzi zawodnicy oraz zawodnicy Kmita Masters mieli okazję sprawdzić w Rzeszowie swoją kondycję pływacką jak i biegową.
Najmłodsze roczniki reprezentowali: Paulinka Peliwo, Krystian Zapała, Mikołaj Gorący, Igor Urbanowicz, Tymek Prus, Julek Tomczyk, Filip Dacyk i Karol Piechowski. Zdecydowanym liderem tej grupy okazał się Filip Dacyk, który znakomicie spisał się zarówno w pływaniu jak i biegu i wywalczył złoty medal. Za wielką ambicję, piękną walkę i poprawę rekordów życiowych, słowa uznania kierujemy do wszystkich naszych najmłodszych pływaków.

Rocznik 2013 reprezentowali: Natalia Czajka, Nina Piechowska, Kamila Herbutowicz, Martyna Tylek, Milena Stadnik, Daniel Czerwiec, Bruno Chechelski-Trzeciak, Dominik Klocek.

Nasi zawodnicy konkurowali ze starszym od siebie rocznikiem w kategorii 11-12 lat. Zawody rozpoczął wyścig na 200m stylem dowolnym. Po solidnej walce w wodzie nasi zawodnicy zajmowali czołowe pozycje z nowymi rekordami życiowymi. Najlepiej popłynął Dominik Klocek uzyskując czas 2:50,33. Wśród dziewcząt najszybciej odcinek pływacki pokonała Nina Piechowska 2:55.35.

Po krótkiej przerwie zawodnicy udali się na halę sportową aby odbyć rywalizację na odcinku 1km biegu. Jak to się mówi: „aquathlon wygrywa się biegiem”, a nasi zawodnicy pokazali niesamowitą walkę, aż do ostatnich metrów i padając na metę widać było, że dali z sobie wszystko.

W ostatecznej rozgrywce Bruno Chechelski-Trzeciak zajął 2 miejsce tracąc do lidera 2 sekundy, a 4 miejsce zajęła Nina Piechowska, przed którą 3 wyższe lokaty padły łupem starszych dziewcząt.

Już za kilka tygodni kolejna 2 runda w Krakowie i tam na pewno pokażemy znowu umiejętności i „sportowy pazur”. Świetnie wypadli również nasi Mastersi, którzy tymi zawodami otworzyli swój sezon startowy 2024. Agnieszka oraz Dorota pokonały dystans 400 m pływania na basenie i 5 km. biegu w hali lekkoatletycznej. Aga Peliwo zdobyła złoto, a Dorota Wadowska-Dudek brąz w ich kategorii wiekowej Masters.

upk kmita2

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Michał Wadowski-Dudek (jeden z naszych Junior Mastersów), który swój pierwszy start w tym sezonie  pokonał bez kompleksów.
Mamy też ogromną przyjemność poinformować, że w dniu 25.03.2024 odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Gminy Zabierzów za Osiągnięcia Sportowe w roku 2023. W siedzibie Urzędu Gminy Zabierzów wyróżnieni zostali następujący zawodnicy UKP Kmita Zabierzów: Karolina Czerwiec, Maja Bieniasz, Martyna Tylek, Maria Bartuś, Milena Stadnik, Natalia Czajka, Nina Piechowska, Antoni Kowalczyk, Bruno Chechelski-Trzeciak, Daniel Czerwiec, Dominik Klocek, Mikołaj Kowalczyk

Składamy serdeczne podziękowania za wyróżnienie dla pływaków UKP Kmita Zabierzów, a samym Zawodnikom i ich Trenerom ogromnie gratulujemy sukcesów sportowych równocześnie życząc kolejnych w 2024 roku!

Tekst oraz zdjęcia: UKP Kmita Zabierzów, Magda Tylek