• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • biga.jpg
 • colorex.jpg
 • dron.jpg
 • familia.jpg
 • gk.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • markor.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • rasterek.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • skot.jpg
 • wojcik.jpg
 • wwm.jpg

Reklama

 • alteks.jpg
 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • rrreklama.jpg
 • szumiec.jpg
 • weterynarz.jpg
 • zlotegody.jpg

W dniach 12-18 kwietnia 2020 roku odbędzie się międzynarodowa runda 61 edycji konkursu „Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition” organizowanego przez International Law Students’ Association („ILSA”) z siedzibą w Waszyngtonie.

philipTo coroczne wydarzenie, które jest największym, najstarszym, a jednocześnie najbardziej prestiżowym konkursem prawniczym typu moot court na świecie. Ma on na celu przybliżenie studentom prawa znajomości prawa międzynarodowego publicznego poprzez symulację rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości z siedzibą w Hadze. Uczestniczące w konkursie drużyny przygotowują pisma procesowe dla obu stron sporu, następnie zaś prezentują wypracowaną argumentację prawną ustnie przed trzyosobowym panelem sędziowskim. Konkurs odbywa się w całości w języku angielskim i jest dwuetapowy. W pierwszym etapie, w którym uczestniczy ponad 700 drużyn z ponad 100 państw, w krajowych rundach eliminacyjnych wyłaniane są zespoły, które następnie reprezentują dane państwo w drugim etapie, na arenie międzynarodowej w Waszyngtonie.

W przypadku Polski krajowym reprezentantem jest to drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zwyciężyła w eliminacjach krajowych w Warszawie. Ponadto uzyskała wyróżnienie za najlepsze pisma procesowe. Powyższy podwójny sukces w skali kraju napawa optymizmem przed rundami międzynarodowymi w Waszyngtonie, jak również pokazuje reprezentowany wysoki poziom merytoryczny. Celem drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego jest osiągnięcie historycznego w skali kraju, począwszy od 2002 roku, awansu do tzw. advanced rounds Konkursu.

Ze względu na skalę przedsięwzięcia studenci nie są w stanie sami pokryć wszystkich kosztów z nim związanych. W związku z tym zwracają się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie pozwalające na realizację celu zadania. Bez pomocy Sponsorów nie będzie to możliwe. Ze swojej strony pragną zapewnić Sponsorowi umieszczenie informacji o sponsoringu na stronach WPiA UJ poświęconych Jessupowi, ekspozycję loga jako sponsora drużyny na oficjalnej stronie na portalu Facebook, oraz możliwość umieszczenia loga w oficjalnej broszurze konkursu, która drukowana będzie przez organizatorów konkursu i udostępniania wszystkim uczestnikom i sponsorom obecnym w Waszyngtonie.

Od redakcji: Jednym z członków zespołu jest mieszkaniec naszej gminy Bartłomiej Sendor, student IV roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, zaangażowany w różne akcje społeczne i działalność ONZ. Aktualnie piastuje stanowisko Pełnomocnika ds. kontaktów zagranicznych. Interesuje się prawem międzynarodowym, a także międzynarodowym obrotem handlowym. Biegle włada językiem angielskim, uczy się języka rosyjskiego i francuskiego. Bartek jest mieszkańcem Bolechowic, uczęszczał do SP Bolechowicach, później do Gimnazjum w Zabierzowie, następnie do VII LO w Krakowie, tak, aby po maturze dostać się na Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie jest studentem IV roku na kierunku - prawo.

Tym samym mieszkaniec naszej gminy będzie reprezentował Polskę w najbardziej prestiżowym konkursie prawniczym na świecie.

Linki do strony konkursu.

https://www.ilsa.org/

https://www.facebook.com/Jagiellonianjessup/

https://www.facebook.com/polishjessup/

Kontakt do Bartka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

kostko.jpg