• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • bhp oskar.jpg
 • enmax.jpg
 • familia.jpg
 • geodezja.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • juszczyk.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • rasterek.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • wwm.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • bistro.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • hipokrates.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • neobud.jpg
 • srebrne.jpg
 • wegiel.jpg
 • weterynarz.jpg
 • wykonczenia.jpg

Klub Seniora w Bolechowicach działa od marca 2012 roku i liczy już 25 członków.

Spotkania odbywają się w ostatni czwartek każdego miesiąca o godz. 19.00 w sołtysówce w Bolechowicach. W Klubie Seniora można się spotkać z osobami w podobnym wieku i wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze.


Celem naszego Klubu jest integrowanie i wspieranie aktywności osób starszych w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Zapisując się do Klubu Seniora zrywa się z nudą.

Życie naszego Klubu uatrakcyjniają różne imprezy i ciekawe spotkania. Od momentu powstania Klubu było ich już kilka; spotkanie okolicznościowe z okazji Świąt Wielkanocnych, piknik integracyjny, itp.

Członkowie Klubu Seniora uczestniczą również w życiu kulturalnym poprzez wspólne wyjścia do muzeów czy na występy lub spotkania ze znanymi osobami.


12 czerwca członkowie Klubu Seniora zwiedzili Podziemia Rynku w Krakowie, które zostały otwarte dla turystów we wrześniu 2010 roku. Pod płytą Rynku znajduje się unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni około 4000 m2. Zwiedzanie muzeum pozwoliło nam poznać burzliwe dzieje średniowiecznego Krakowa.

26 czerwca na zaproszenie Klubu Seniora w Zabierzowie uczestniczyliśmy w Wieczornicy Świętojańskiej z Wiankami, która odbyła się w Rogatym Ranczu w Zabierzowie. Każdy uczestnik Wieczornicy przyniósł własnoręcznie upleciony wianek z żywych kwiatów i ziół, który brał udział w konkursie na najpiękniejszy wianek. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili.


Klub Seniora w Bolechowicach składa podziękowanie za zaproszenie na Wieczornicę i dobrą zabawę dzięki której członkowie Klubów mogli się lepiej poznać i nawiązać znajomości, które mamy nadzieję, że będą nadal kontynuowane.

Ostatnią imprezą zorganizowaną w czerwcu był wyjazd członków Klubu do Cafe Caroline w Krakowie, ul. Głowackiego 4. Uczestniczyliśmy w występie aktorki Aldony Jankowskiej, znanej z telewizyjnego programu rozrywkowego „Szymon Majewski show-Rozmowy w Tłoku” a także z filmów i seriali telewizyjnych. Był to wieczór pełen humoru i dobrej zabawy.


W maju Klub Seniora przeprowadził anonimową ankietę wśród swoich członków, która miała na celu zebranie opinii na temat potrzeb osób w wieku senioralnym. Na podstawie przeprowadzonej ankiety i zgłaszanych przez członków Klubu propozycji staramy się dostosować program działalności naszego Klubu do ich potrzeb.


Klub Seniora w Bolechowicach wystosował pismo (i oczekuje na odpowiedź) do Pani Wójt Gminy Zabierzów i do Dyrektora Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego w Zabierzowie z prośbą o pomoc w zorganizowaniu i dofinansowaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie pod opieką instruktora dla członków naszego Klubu.


W planach lipcowych Klubu Seniora mamy m.in. uczestnictwo w XII Samorządowym Pikniku Rodzinnym, podczas którego chcemy wziąć udział w aukcji charytatywnej oraz zacieśnić współpracę z Radą Sołecką.


Helena Moląg

apostolski.jpg