• alles.jpg
 • auto kochanow.jpg
 • drbike.jpg
 • familia.jpg
 • geodezja.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • praca.jpg
 • rasterek.jpg
 • rowery.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • skot.jpg
 • swiba.jpg
 • timefor.jpg
 • wwm.jpg
 • zamkowa.jpg
 • zielinski.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • bistro.jpg
 • edukator.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • weterynarz.jpg
 • work.jpg

Panie Dyrektorze, za Panem 8 miesięcy pracy w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Zabierzowie. Jak ocenia pan ten czas?


Ośrodek na początku stanowiły pływalnia i hala sportowa, następnie wybudowano Orlika czyli cały kompleks boisk z zapleczem sanitarno-szatniowym w Szczyglicach i później drugi taki kompleks w Zabierzowie. Rozrastamy się, krąg odbiorców oferty OSR ciągle się rozszerza a tym samym przybywa nam również obowiązków. Zainteresowanie pływalnią i nauką pływania jest duże, to cieszy, że ludzie w naszej gminie doceniają ten sposób spędzania wolnego czasu. Są na pływalni nawet godziny maksymalnego obłożenia, kiedy nie jesteśmy w stanie przyjąć kolejnych klientów. Zdarzają się oczywiście także godziny mniejszego obłożenia, stąd staramy się wprowadzać nowe formy lub powracać do starych, które w ostatnim czasie nie były obecne na pływalni.

 

Proszę powiedzieć nam kilka słów o Pana nowych pomysłach w Ośrodku?


Współpracujemy z Krakowskim Centrum Diagnostyki Kręgosłupa, z Mobilną Diagnostyką Kręgosłupa, organizujemy poza szkolną nauką pływania również pływanie korekcyjne dla dzieci i młodzieży, kursy pływania. Wprowadziłem także do oferty dodatkowe niedzielne kursy pływania i tenisa ziemnego, zainteresowanie tą propozycją stale rośnie. Od kwietnia ruszyliśmy z Aqua-aerobikiem, trwają przygotowania do wytyczenia tras nordic walking w naszej gminie. Będą to pierwsze takie trasy w województwie, a być może całej południowej Polsce. Orliki popołudniami i wieczorami wypełnione są maksymalnie, hala sportowa w okresie zimowym również, to bardzo dobrze świadczy o mieszkańcach i gminie, która stworzyła ludziom wyśmienite warunki do rekreacji.

 

Za Panem sztandarowa można powiedzieć i jednocześnie największa impreza sportowa w Ośrodku -Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Rycerza Kmity.


Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem tej imprezy był mój poprzednik dyrektor Wojciech Kubacki, który poza tymi zawodami wprowadził do OSR wiele innych zarówno na poziomie regionalnym jak i ogólnopolskim. Staram się kontynuować dzieło mojego poprzednika. Od początku mojej kadencji w Ośrodku odbyły się: Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle’u Kajakowym, Łucznicze Mistrzostwa Małopolski, 3-krotnie Małopolska Liga Akademicka w Pływaniu, Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Wiele frajdy sprawiły dzieciom Pływackie Zawody Mikołajkowe, wiele turniejów piłkarskich, w tym świetnie przygotowane turnieje piłkarskie Akademia 2011 Cup oraz Shell Dzieciom, regularne szkolne zawody sportowe, młodzieżowa Liga Koszykówki oraz imprezy charytatywne gdzie muszę z pewnością wspomnieć o pięknej inicjatywie Śmigus Dyngus Dobroci. Na koniec zostawiłem sobie informację o VII już Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Rycerza Kmity, które w tym roku zgromadziły ponad 430 zawodników, w tym gości z Ukrainy. Ogromne przedsięwzięcie od wielu tygodni przygotowywane przez cały sztab ludzi wielkiego serca zgromadzonych wokół Uczniowskiego Klubu Pływackiego Kmita Zabierzów oraz Stowarzyszenia Wspierania Sportu Pływackiego w Zabierzowie. Projekt ten poświęcony został pamięci Wojtka Kubackiego. Kierownikami zawodów byli panowie Grzegorz Mytnik oraz Artur Czerwiec, którzy zorganizowali na naszym obiekcie piękne zawody, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników, trenerów i rodziców. Pozyskali wielu sponsorów, w tym głównego, którym była ogólnoświatowego zasięgu firma Arena, wspaniały patronat Starosty Krakowskiego oraz Wójta Gminy Zabierzów i jeszcze raz podkreślę zgromadzili wokół siebie wielu, wielu ludzi, którzy bezinteresownie wsparli swoją pracą, sercem i pieniędzmi całe przedsięwzięcie. Jeżeli zdamy sobie sprawę, że każde takie zawody to wielotygodniowy wysiłek dużej grupy ludzi, to tworzy nam się obraz tego co dzieje się w Ośrodku na co dzień.

 

Jakieś plany na przyszłość Ośrodka?


Te były już marzeniem mojego poprzednika Wojtka Kubackiego, rozbudować pływalnię, stworzyć odpowiednie miejsce do relaksu dla całych rodzin, również tych z małymi dziećmi, dobudować brodzik ze zjeżdżalnią (nie tylko dla maluchów) i kilkoma dodatkowymi atrakcjami umożliwiającymi np. masaże wodne. Dyrektor Kubacki uatrakcyjnił pływalnię budując saunę oraz jacuzzi, ja chciałbym wyposażyć obiekt w dodatkową szatnię, która pełniłaby podwójną rolę: dla niepełnosprawnych oraz dla rodzin z małymi dziećmi, rozbudować parking dla wygody i poszerzenia kręgu naszych klientów.

 

Wobec tego życzymy Panu pomyślnej realizacji założonych celów.


smog.jpg