• alles.jpg
 • autoserwis.jpg
 • bhp.jpg
 • biga.jpg
 • cukiernia.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • rserwis.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • sklad_blc.jpg
 • skotcar.jpg
 • wwm.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • blyskbruk.jpg
 • dogoterapia.jpg
 • edukator.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kaes.jpg
 • krakmeb.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • toka.jpg
 • weterynarz.jpg
 • zulla.jpg

Trwa czas urlopowy, czas wypoczynku dla większości społeczeństwa. Odpoczywają też członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa. Odpoczynek, choć krótki należy się nam, gdyż miniony II kwartał br obfitował w różne imprezy i wydarzenia, w których nasi seniorzy brali czynny udział.

12 kwietnia br kilkunastoosobowa grupa naszych seniorów wzięła udział w IV Małopolskim Forum Srebrnej Gospodarki, które zostało zorganizowane przez Jurajską Izbę Gospodarczą. Nie będę się odnosić do treści poruszanych spraw podczas Forum, lecz wspomnę, że zaprezentowana była wystawa prac naszego Klubu, tematycznie związana ze Świętami Wielkanocnymi. Większość wyeksponowanych „cudeniek” wyszło spod zręcznych rąk naszej klubowej koleżanki Czesi Łuczkoś, ale pojawiły się też akcenty z innej dziedziny twórczości wykonane przez Celinę Chrzanowską i Wiesię Włodarczyk. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nasz zachwyt wzbudzały koronki wykonane przez grupę rękodzielniczą „Koronkarki z Rudawy”.

Członkowie naszego Klubu chętnie uczestniczą w kościelnych uroczystościach. W Wielki Piątek 14 kwietnia br. prowadzona była przez nas Droga Krzyżowa w odpowiedniej do charakteru tego misterium oprawie.

Po Świętach mamy zwyczaj spotykania się przy tzw. „jajeczku poświątecznym”, które zorganizowane zostało 20 kwietnia br. Pachniało chrzanem, jajkami i babami wielkanocnymi, a wszystko ozdobione było baziami, bukszpanem i żonkilami.

Już w dniu następnym tj. 21 kwietnia br. w Centrum Kultury w Zabierzowie było gwarno i wesoło, gdyż w tym dniu Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych „MILA”, z którą Klub nasz od kilku lat współpracuje zorganizowała właśnie w Zabierzowie podsumowanie wizyty studyjnej, w której wzięli udział liderzy – seniorzy z Małopolski. Podczas tego spotkania nastąpiła prezentacja audio-wizualna prowadzona przez koordynatora ds. aktywizacji seniorów w Gminie Zabierzów Agnieszkę Mleczko. Przedmiotem tej prezentacji był dynamiczny rozwój działalności pro senioralnej na terenie naszej Gminy, dowodem czego jest utworzenie prawie we wszystkich miejscowościach Gminy klubów seniora, które rozwijają swoją działalność w różnych kierunkach. Uczestnicy tejże wizyty studyjnej mieli okazję posłuchać i obejrzeć na żywo występy wokalne Klubu Seniora „Dolce Vita” z Bolechowic oraz „Sami Swoi” z Rudawy, które bardzo się podobały. Również nasz Zespół Teatralno-Satyryczny zaprezentował scenkę „W kolejce do doktora”, która spotkała się z żywiołowym odbiorem.

Dom Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Praskiej zaprosił nasz Klub do udziału w I Festiwalu Kabaretów Autorskich, który odbył się w dniu 26 kwietnia br. Podczas Festiwalu wystąpiło kilka Domów Opieki Społecznej z Krakowa prezentując różne formy sceniczne. Nasz Klub spośród 6-ciu scenek kabaretowych, jakie posiada w swoim repertuarze, wybrał scenkę p.t. „W kolejce do doktora”, jako że ta tematyka jest bliska seniorom i przedstawienie przyjmowane jest przez publiczność z dużym aplauzem. Atmosfera podczas Festiwalu była miła, sprzyjała nawiązywaniu nowych kontaktów i wymianie doświadczeń na scenicznej niwie.

16 maja br. wyruszyliśmy na wycieczkę, zapraszając do udziału w niej seniorów z Niegoszowic i ze Szczyglic. Zwiedziliśmy w Czorsztynie Górę Zamkową wraz z XIV-wiecznymi ruinami Zamku dolnego, Zamek średni i górny ze wspaniałym widokiem na Jezioro Czorsztyńskie, zaporę i Zamek Niedzicki. Odbyliśmy rejs statkiem po jeziorze, zwiedziliśmy też zamek w Niedzicy, Muzeum Czerwony Klasztor na Słowacji, a na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Szczawnicę. Pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

21 maja br. w Bibliotece „Pod Aniołem” w Zabierzowie zorganizowana była wystawa p.t. „Anioły”, gdzie prezentowane były m.in. prace podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic i Czernichowa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Zabierzowa. Do udziału w tej wystawie został zaproszony członek naszego Klubu Bronisław Kościński, który własnoręcznie wykonał z drewna 7 aniołów, a także od ubiegłego roku Bibliotekę zdobi drewniana kapliczka z figurką Matki Boskiej wykonana także przez Bronisława. W otwarciu tej wystawy uczestniczyła liczna grupa członków naszego Klubu.

W urokliwym zakątku Zabierzowa, jakim jest miejscowy kamieniołom, Klub nasz w dniu 25 maja br. rozpoczął sezon na spotkania plenerowe, organizując przy grillu i muzyce „majówkę”. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli przedstawiciele Nadleśnictwa Krzeszowice tj. Z-ca Nadleśniczego Szczepan Rusiński z Małżonką oraz Paweł Byrtek – Specjalista Służby Leśnej. Przy skocznej akordeonowej muzyce występującego gościnnie Józefa Ropki, nogi same rwały się do tańca. O zaspokojenie wyostrzonych na świeżym powietrzu apetytów zadbał „operator grillowy” Wiesiek Olek, a o pozostałe specjały zatroszczyła się w głównej mierze Danusia Cader i Wiesia Danielewska. Jednak inwazja komarów przyspieszyła zakończenie naszej wesołej imprezy.

Zespół Teatralno-Satyryczny naszego Klubu został zaproszony przez Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im.Papieża Jana Pawła II w Krakowie do udziału i prezentacji twórczości artystycznej podczas drugiego dnia IV Krakowskich Senioraliów. Spotkanie odbyło się w Sali teatralnej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im.L.Solskiego w Krakowie 3 czerwca br. Spotkanie to miało częściowo charakter warsztatów teatralnych.

W dniach 10 i 11 czerwca br. Zabierzów już 9-ty raz obchodził swoje święto, czyli Dni Zabierzowa. W pierwszym dniu tego święta Klub nasz zaznaczył swoją obecność występem Zespołu Wokalnego, który zaprezentował trzy piosenki przygotowane specjalnie na tą okoliczność, teksty których zostały napisane przez naszych seniorów Wieśka Olka i Mariana Łachetę, zaś o oprawę muzyczną zadbał Jacek Walas.

Klub nasz kolejny raz został zaproszony przez Szkołę Podstawową w Zabierzowie na spotkanie z najmłodszymi dziećmi w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” . Zatem w dniu 14 czerwca br. pokazaliśmy krótką inscenizację „Baśń Świętojańska”, jak również przeczytaliśmy z podziałem na role „Baśń o kwiecie paproci”. Na zakończenie Krasnal przeczytał urywki z wiersza M.Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dzieci słuchały opowieści z uwagą i skupieniem, tym bardziej, że mogły nacieszyć oczy barwnymi strojami występujących postaci.

Następnym dniem było Święto Bożego Ciała. Ulicami Zabierzowa przeszła procesja, w której uczestniczyła ogromna rzesza mieszkańców. Również członkowie naszego Klubu, niosąc chorągiew, tradycyjnie szli w strojach regionalnych, czym wyróżniali się pośród uczestników procesji.

Ostatnią imprezą na zakończenie II kwartału br. było zorganizowanie przez nas w dniu 28 czerwca br. tradycyjnych „Wianków” w zabierzowskim kamieniołomie. Obszerna relacja z tego ważnego dla nas wydarzenia została zamieszczona w odrębnym artykule.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku oraz naszej strony internetowej, gdzie umieszczane są na bieżąco wszystkie ważniejsze wydarzenia naszego Klubu.

https://www.facebook.com/Klub-SenioraZabierz%C3%B3w-512906942073288/ http://klubseniorazlotajesien.pl/

Barbara Golińska

airclinic.jpg