• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • bhp_oskar.jpg
 • choinki.jpg
 • colorex.jpg
 • elektromonter.jpg
 • familia.jpg
 • gs.jpg
 • juszczyk.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • marcisz.jpg
 • ogrodzenia.jpg
 • parkiet.jpg
 • praca.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • sp_kumorek.jpg
 • swiba.jpg
 • wwm.jpg
 • zamkowa.jpg
 • zlom.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • bistro.jpg
 • ekotechnika.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kacper.jpg
 • kanczura.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • szumiec.jpg
 • weterynarz.jpg

Dnia 02.03.2017 odbyły się XIII Gminne Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Rudawie pod honorowym patronatem wójt Elżbiety Burtan, Starosty Powiatu Krakowskiego Józefa Krzyworzeki.  Na targi przybyli zaproszeni goście: zastępca wójta Bartłomiej Stawarz, Dyrektor GZEAS Janina Wilkosz, Dyrektor Poradni PP w Zabierzowie Joanna Hanusz, Zastępca Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Tadeusz Dąbrowski wraz z rzemieślnikami, Redaktor Naczelny ,,Znad Rudawy” Witold Ślusarski, Sołtys Rudawy Marcin Cieślak, Dyrektor Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej Marian Piekarski, Dyrektor Gimnazjum w Zabierzowie Beata Kęder, Dyrektor Zespołu Szkół w Rząsce Monika Musiał-Taźbirek. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska.Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Targi Edukacyjne organizowane są  w naszej gminie już od trzynastu lat. Co dwa – trzy lat staramy się zmieniać formułę tych spotkań, aby  jak najlepiej spełnić oczekiwania uczniów oraz odpowiedzieć na szybko zmieniający się rynek edukacji i pracy. I tak przez ostatnie trzy lata targi były zorganizowane w formie warsztatów prezentujących wybrane przez uczniów zawody.

W tym  roku na prośbę uczniów wróciliśmy do układu stoisk, gdzie szkoły ponadgimnazjalne mogły zaprezentować swoją ofertę edukacyjną. Przyjechało 27 szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i powiatu krakowskiego. Młodzież mogła zapoznać się możliwościami kształcenia w takich zawodach jak: mechanik, mechatronik, technik eksploatacji portów i terminali, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, elektronik, informatyk, architekt krajobrazu i wiele innych. Dziesięć liceów ogólnokształcących zaprezentowało bardzo ciekawą ofertę proponując m.in. klasy

z ciekawymi przedmiotami na poziomie rozszerzonym a także m.in klasę taneczno – teatralną, lotniczą, społeczno – medialną i inne.

Rok szkolny 2016/2017 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rokiem wolontariatu stąd hasłem tegorocznych targów było „Wolontariat – pomagając innym budujesz swoją przyszłość zawodową”. Wolontariat to jedna z lepszych  form przygotowania młodzieży do przyszłej pracy zawodowej, dlatego zaprosiliśmy zaprzyjaźnione z nami fundacje: Fundacje Anny Dymnej „Mimo Wszystko”; Fundacje Brata Alberta w Radwanowicach, Hospicjum dla dzieci „Alma spei” i Polską Akację Humanitarną do poprowadzenia zajęć z gimnazjalistami w czasie targów. Fundacje przedstawiły zakres działań swoich organizacji a także zaprezentowały możliwość włączenia się w konkretną pomoc na rzecz potrzebujących. Nad całością organizacji tegorocznych targów czuwały wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Rudawie oraz Doradcy Zawodowi z gimnazjów w gminie Zabierzów.

Dziękujemy wszystkim fundacjom, szkołom ponadgimnazajalnym, gimnazjom z naszej gminy, nauczycielom i instytucjom, które objęły naszą imprezę Honorowym Patronatem. Zapraszamy za rok na kolejne targi.

 

Agata Chudzikiewicz  –  Doradca Zawodowy w Zespole Szkół w Rudawi

zaproszeniedokonkursu.jpg