• alles.jpg
 • auto kochanow.jpg
 • drbike.jpg
 • familia.jpg
 • geodezja.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • praca.jpg
 • rasterek.jpg
 • rowery.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • skot.jpg
 • swiba.jpg
 • timefor.jpg
 • wwm.jpg
 • zamkowa.jpg
 • zielinski.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • bistro.jpg
 • edukator.jpg
 • gawin.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • melba.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • rrreklama.jpg
 • weterynarz.jpg
 • work.jpg

Trzeci kwartał br. dla członków Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie, mimo letniej kanikuły, był okresem wzmożonej aktywności. Jakkolwiek m-c lipiec zwykle bywa przez nas traktowany urlopowo, to jednak 7 lipca zostaliśmy kolejny raz zaproszeni przez Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej „Pasternik-Maluty”, gdzie zaprezentowaliśmy przedstawienie o tematyce świętojańskiej oraz kilka piosenek. Odwiedzanie pensjonariuszy tej placówki stało się już tradycją i wielką dla nas przyjemnością oraz satysfakcją, że możemy od czasu do czasu wnieść do tego środowiska odrobinę radości. Uśmiech na twarzach tamtejszej publiczności traktowany jest przez nas jako zaproszenie do następnego spotkania w tym gronie.

Z początkiem sierpnia zorganizowaliśmy w naszym Klubie warsztaty twórcze, gdzie wykonywane były różnego rodzaju prace artystyczne, które zostały przekazane do GOPS-u na akcję charytatywną przeprowadzoną podczas dożynek gminnych w Brzezince. Na dożynkach tych Klub nasz wystąpił w strojach regionalnych. Na szczególną uwagę zasługiwali panowie z naszego Zespołu w pięknych szafirowych kaftanach krakowskich i kapeluszach z pawimi piórami. Oprócz przekazania kolorowego kosza z płodami pól i ogrodów Państwu Krystynie i Ludwikowi Pietrasom, zacnym naszym dobroczyńcom, członkowie naszego Zespołu zaśpiewali dwie piosenki, przy czym druga z nich p.t. „Ten chleb jest mój i twój” zawierała głębokie przesłanie wartości chleba, który powinien wszystkich jednoczyć i jego kromką należy się dzielić, aby nikt nie był głodny.

W naszym Klubie tradycją jest również świętowanie urodzin najstarszych wiekiem członków czyli 80+. W tym roku uroczyste spotkanie odbyło się 25 sierpnia, a zacnymi jubilatami byli: Maria Korzonek, Bolesław Filo, Amalia Szelowska, Irena Komala. Były życzenia i gromkie 100 a nawet 200 lat od wszystkich członków Klubu, Sołtysa i Rady Sołeckiej, były też kwiaty, torty urodzinowe, szampany i wiele serdeczności.

Członkowie naszego Klubu corocznie zapraszani są do udziału w „Narodowym Czytaniu” i tak było również w roku bieżącym, gdzie pośród przedstawicieli różnych Klubów z terenu gminy znalazła się grupa naszych klubowiczów.

Seniorzy nasi, tak jak i pewnie wszyscy inni, chętnie jeżdżą na wycieczki. W dniu 13 września zorganizowaliśmy wycieczkę do Biecza i Binarowej, do uczestnictwa w której zaprosiliśmy również seniorów z Zabierzowa nie zrzeszonych w naszym Klubie. Był to prezent dla nich od naszego Klubu. Wycieczka była wyśmienita, pogoda i humory dopisywały, obiekty zwiedzane były ciekawe, a przy tej okazji nawiązało się wiele znajomości a nawet przyjaźni. Seniorzy spoza Klubu zostali zaproszeni na „Pożegnanie lata” w Kamieniołomie w dniu 29.IX.br. Muszę tu wspomnieć, że była to 25 wycieczka naszego Klubu. We wrześniu wzięliśmy udział w „IV Małopolskim Święcie Pstrąga” w Dolinie Będkowskiej w Kobylanach. W konkursie „Najlepsza potrawa z pstrąga” otrzymaliśmy wyróżnienie, natomiast w konkursie na „Najładniejsze stoisko kulinarne” Klub nasz zajął II miejsce, pewnie ze względu na fakt, że stoisko nasze było udekorowane rekwizytami wędkarskimi, carvingiem, jesiennymi kwiatami a i przygotowane potrawy ładnie się prezentowały. Otrzymaliśmy cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Jak widać wrzesień obfitował w wielorakie imprezy, do których zaliczyć trzeba również wyjazd naszego Zespołu Teatralno-Satyrycznego w liczbie 14 osób na IV Przegląd Sceniczny Seniorów Małopolski” do Muszyny-Złockie w dniach 21 – 23 września. Występowało tam 21 zespołów. My zaprezentowaliśmy scenkę humorystyczną p.t. „Hobbyści”, która spotkała się z żywiołowym odbiorem, przez blisko 300 osobową publiczność, co już zaowocowało zaproszeniami do jej pokazania.

Nie wymieniłam tu ilości prób, jakie musiały się odbyć, aby dobrze przygotować się do występów, a także udziału niektórych naszych członków w kursach, na które zaprosiła nas Fundacja „MILA”, oraz różnych imprez i wycieczek organizowanych przez niezwykle energiczną Panią koordynator Agnieszkę Mleczko.

Biorąc to wszystko pod uwagę, członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” nie mają czasu na nudę.

Tekst: Barbara Golińska, zdjęcia: Wiesława Danielewska

ena.jpg