• alles.jpg
 • artgo.jpg
 • energoterm.jpg
 • euroreklama.jpg
 • familia.jpg
 • goodcar.jpg
 • gs.jpg
 • juszczak.jpg
 • kozbial.jpg
 • kraksmak.jpg
 • kubaty.jpg
 • lisak.jpg
 • lyko.jpg
 • marcisz.jpg
 • opał.jpg
 • rrreklama.jpg
 • salazabaw.jpg
 • serczyk.jpg
 • sklad_blc.jpg
 • skotcar.jpg
 • supra.jpg
 • swiba.jpg
 • szumiec.jpg
 • szumiec2.jpg
 • trulka.jpg
 • wwm.jpg
 • zielinski.jpg
 • zulla.jpg

Reklama

 • baranex.jpg
 • bioterapia.jpg
 • bistro.jpg
 • edukator.jpg
 • geo.jpg
 • grafixdruk.jpg
 • hydrex.jpg
 • kaes.jpg
 • kruk.jpg
 • mirex.jpg
 • nettrading.jpg
 • stollar.jpg
 • toka.jpg
 • weterynarz.jpg

 Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzoskwini na zaproszenie Fundacji Korporacyjnej Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego EkoCykl, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji CSR w Warszawie.

Konferencja CSR zgromadziła przedstawicieli biznesu odpowiedzialnego społecznie (ang. Corporate Social Responsibility), którzy dzielili się doświadczeniami i planowali współpracę w zakresie działalności korzystnej dla środowiska.

Jednym z zadań firm społecznie odpowiedzialnych jest edukacja ekologiczna. Dlatego organizatorzy konferencji, którzy w ubiegłym roku objęli patronatem zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzoskwini Gminny Konkurs Ekologiczny „Przyjaciel Przyrody”, zaprosili nas, abyśmy opowiedzieli o ciekawych akcjach ekologicznych przeprowadzonych w naszej szkole oraz zaprezentowali jedną z takich akcji: przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczycielkę panią Elżbiętę Łęską - Kokosińską na podstawie własnego scenariusza. Akcja przedstawienia „Ćwierćaktówka ze Śmieciówka” dzieje się w królestwie Segregacji i pełna jest treści związanych z recyklingiem i segregacją odpadów. Symbole ekologiczne przewijały się także w kostiumach i rekwizytach. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle z wielkim entuzjazmem przygotowali się i dali prawdziwy popis umiejętności aktorskich. Konferencja odbywała się w Teatrze Buffo, dzięki czemu mogli sprawdzić się na prawdziwej scenie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez organizatorów i publiczność. Miło nam, że mogliśmy pokazać, jak pięknie ekologia może łączyć się ze sztuką.

Nauczyciel przyrody Ewa Koziełł - Poklewska

 

 

 

ludzik.jpg